2015/06/05

Misija - Lietuva: orios demokratijos Lietuvoje link

Š. m. gegužės 14 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose įvyko konferencija „Misija - Lietuva“, prie kurios surengimo svariai prisidėjo CEZARIS komanda. 

Žinomi Lietuvos žmonės - ekonomistas Gitanas Nausėda, istorikas Egidijus Aleksandravičius, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, filosofas ir įmonės CEZARIS valdantysis partneris Mindaugas Kubilius, „Darom“, „Global Lithuanian Leadership“ įkūrėjas Tadas Langaitis, architektas Algirdas Kaušpėdas ir kiti - Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose ieškojo atsakymų į klausimą, kokie iššūkiai lemia Lietuvos valstybės tvarumą ir klestėjimą.

Pirmoje sesijoje konferencijos dalyviai svarstė apie Lietuvos demokratijos pamatus: tapatybę ir jos sklaidą, antrojoje - apie darnos ir gerovės mūsų valstybėje kūrimą. Šia konferencija siekta prisidėti prie Lietuvos, kaip saviausios bei geriausios valstybės būti ir kurti, kūrimo. 

Algirdas Kaušpėdas, vienas iš konferencijos organizatorių, brėžia "Misija - Lietuva" idėjos atsiradimo istoriją: „Jau kuris laikas šaunioje iniciatyvos „Misija - Sibiras“ rėmuose svarstėme, kaip šią misiją nukreipti į Lietuvos dabartį. Taip man ir kilo „Misija - Lietuva“ idėja. Iš tiesų, turime garbingą pareigą vykdyti atminties misiją mūsų tėvų, senelių atžvilgiu. Mes mename jų pilietinę valią – būti lietuviais ir kurti Lietuvą. Bet to neužtenka. Mes turime tęsti protėvių garbingą apsisprendimą: būti lietuviais ir kurti Lietuvą čia ir dabar. Istorinė atmintis yra mūsų savivertės pamatas. Tad ir privalome savyje turimą vertę paversti savo ir Lietuvos valstybės klestėjimu ir garbe.“  

Konferencijos kvietime iniciatoriai išskleidė keliamos misijos aktualumą ir kvietė Lietuvos piliečius vis labiau atrasti ir puoselėti savivertę. Konferencijos anotacija skelbia:

 „Lietuvių Tauta jau daugelį amžių kuria savo valstybę. Esame protėvių sukaupto ir mūsų pačių puoselėjamo bendrojo gėrio dalininkai. Tačiau kurti ir išlaikyti piliečių valstybę, kaip kilnią ir klestinčią  žmonių bendruomenę, - nelengvas uždavinys.  Visuomenėje vis dar gajūs posovietiniai įpročiai trukdo ant tapatybės  ir savivertės pamatų kurti tvarią Lietuvos demokratiją. Šiandien labai svarbu įsisąmoninti, kad demokratija pirmiausiai yra už save atsakingų, oriai būnančių ir darbščiai kuriančių piliečių bendrabūvis. Šia konferencija siekiame prisidėti prie Lietuvos, kaip saviausios bei geriausios valstybės būti ir kurti, kūrimo.“