2013/01/16

Kaip bendrovės dvasia tapo metodu


Įmonių grupė „Tobis“ iš sąstingio išsivadavo sustiprinusi vertybinius pagrindus, puoselėdama veiksnaus bendradarbiavimo tarpusavyje ir su klientais kultūrą.  „Verslo žinių“ straipsnio santrauka.

Kai prieš dvidešimt metų druskininkietis Gintautas Radvilavičius kūrė verslą, nė nesvajojo, kad bendrovės „Tobis“ kelias į verslo brandą taps ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų, būsimųjų lyderių, studijų objektu.

Įmonių grupėje „Tobis“ veikiančios vidinės mokymų sistemos „Vidinė akademija“ vadovas Kazimieras Gervė kiekvieną savaitę Kaune susitinka su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto „Lyderystės“ kurso studentais ir pristato jiems einamuosius bendrovės valdymo klausimus, diskutuoja apie taikomų vadybos metodų efektyvumą, perspektyvas, kartu juos tobulina.

„Jauni žmonės turi galimybę netiesiogiai prisidėti prie bendrovės valdymo, nes per paskaitas jų išsakytos mintys kartais mums būna gana netikėtos, kitokios. Kai jas pritaikome, pavyzdžiui, įmonėje įgyvendinant motyvacijos sistemą, studentai turi galimybę stebėti, kaip ji veikia“, – pasakoja p. Radvilavičius. Tokiu būdu bendradarbiaujant su vadybą studijuojančiu jaunimu siekiama juos supažinti su lietuviško kapitalo bendrovių raida ir evoliucija. Ilgalaikiai tikslai – galbūt ateityje šie žmonės taps įmonių grupės darbuotojais.

Svarbu laiku atsitraukti

Įmonės įkūrėjo teigimu, nėra taip, kad ateina diena, kada reikia pradėti pokyčius, kito įmonės gyvavimo ciklo link veda ištisas procesas. „Ženklas, kad atėjo galimybė patekti į aukštesnį įmonės gyvavimo ciklą, gali būti atsiradęs asmeninis nepasitenkinimas. Jis pasireiškia tuo, kad ko nors ima trūkti, prasideda ieškojimai. Jokių kitų priežasčių tam nėra, įmonės rezultatai gali būti puikūs“, – nurodo pašnekovas. Bendrovėje „Tobis“ perėjimai į aukštesnį gyvavimo ciklą vyko kelis kartus, vienas svarbesnių buvo maždaug prieš septynerius metus, kai įmonės įkūrėjui reikėjo apsispręsti, likti vadovauti bendrovei ar atsitraukti.

Stovėti reiškia eiti atgal

Paskutinį kartą iš vieno gyvavimo ciklo į kitą įmonių grupė perėjo maždaug prieš metus. Paklaustas, kas tada ėmė kelti nepasitenkinimą versle, p. Radvilavičius sako, kad tai buvo įmonės finansų eilutė, kuri rodė stabilumą, bet ne augimą.

Paklaustas, kaip versle kuriama darna, jis pažymi, kad reikia įsiklausyti į žmones, atpažinti jų turimas vertybes, jas susieti su įmonės vertybėmis, sudaryti sąlygas žmonėms augti, dalintis savo kompetencija su kitais. Tuo tikslu įmonių grupėje buvo įkurta vidinė mokymų sistema „Vidinė akademija“, kuri leidžia atsiskleisti talentams ir yra priemonė komunikuoti įmonės vertybes.

„Sunku pasakyti, kada įvyko lūžis, bet jis įvyko. Žmonės pradėjo atsiskleisti, daugiau uždirbti, visa tai sukėlė sniego gniūžtės efektą“, – sako jis. Verslininkas pažymi, kad verslo savininkų ir darbuotojų vertybių sutapimas yra bendrovės tvarumo pagrindas. „Anksčiau į tai nekreipėme dėmesio, o šiandien tai mums leidžia augti toliau“, – dėsto jis.