2011/11/15

M. Kubilius dalyvavo GLL surengtoje diskusijoje


Visame pasaulyje pasklidusius lietuvius - savo srities profesionalus ir savo Tėvynę mylinčius lietuvius – vienijanti organizacija „Global Lithuanian Leaders“ spalio 26 d. surengė diskusiją „Globalaus lietuvio vertybės - kas mus vienija?“.Diskusijoje dalyvavo dr. Edvinas Minkštimas, pianistas, Niujorko Džuljardo muzikos ir dramos mokyklos doktorantas, GLL Valdybos narys gyvenantis JAV, Vašingtone; Mindaugas Glodas, Microsoft vadovas Baltijos šalims; dr. Vladas Lašas, „UPS Lietuva“ generalinis direktorius, verslininkas, vizionierius, GLL Patarėjas; dr. Darius Udrys, Europos humanitarinio universiteto (EHU) plėtros ir tarptautinių santykių prorektorius; Mindaugas Kubilius, lyderystės ir socialinio kapitalo vystymo ekspertas, „Cezaris“ partneris, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto lektorius.

Iš JAV, Australijos ir kitų šalių atvykę, sugrįžę profesionalai, Lietuvoje gyvenantys verslininkai, verslo vadovai, visuomenės, meno, mokslo visuomenės veikėjai - nuo Fulbright stipendininkų iš JAV iki menininkų, verslininkų, bankų vadovų, filosofų, visuomenės veikėjų diskutavo apie tai, kaip reiškia Lietuvos lyderystė globaliu mastu.

Diskusijos dalyviai sutiko, kad itin svarbu suburti užsienyje gyvenančių lietuvių protus pirmiausia tam, kad galėtume didžiuotis Lietuva ir ji neišnyktų globaliame pasaulyje. Per savo piliečius Lietuva turi išmokti sutelkti savo vertę ir skleisti ją globaliu mastu.  

Pasak „Cezario“ partnerio M.Kubiliaus, didžiausias mūsų trūkumas – savivertės stoka. „Versle mes puikiai žinome, kad būtina turėti viziją. Lietuva, kaip bendruomenė, šito neturi. Mes turime didelį norą nugalėti, tačiau atrasti tą vidinę vertę ir sugebėti ją artikuliuoti kaip aiškią potenciją – šito trūksta“, - teigė M .Kubilius.

Lietuvos piliečiai turi išmokti suvokti jiems savastingo bendrabūvio Lietuvos vertę, išmokti ją vertinti ir skleisti. Tai ir yra pirmasis mūsų uždavinys.